23 Jun
Pielęgnacja kwasami latem z Alkemie
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Alkemie

 

Nadchodzi lato – zmieniamy garderobę, snujemy wakacyjne plany oraz… dostosowujemy swoją kosmetyczkę do wysokiej temperatury i słonecznych dni. O nie!

Właśnie zauważyłaś, że produkt, który uwielbiasz zawiera w swoim składzie kwasy, a przecież czytałaś o tym, że nie powinnaś używać takich składników w letnich miesiącach. Nie wierz w ten mit – to nie dotyczy wszystkich produktów! To wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu zawartego w kosmetyku. Poznaj fakty i nie rozstawaj się ze swoją ulubioną pielęgnacją nawet latem.

 

Co, jak, dlaczego?

 

Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia... Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce i torebce. Nie tylko wtedy, kiedy termometr wskazuje 26 stopni, ale każdego dnia. Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia - co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.

 

To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem. Odpowiadamy: oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. Sprawdź poniżej i ciesz się piękną skórą bez potrzeby rezygnowania z ulubionych składników.

 

1. Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej.

2. Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka.

3. Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji.

4. Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz o reaplikacji w ciągu dnia.

 

Idealną  opcją pielęgnacyjną również w okresie letnim jest Bioaktywny Tonik Mikrozłuszczający Aha, Aha - I Like It! od Alkmie. Czy znasz już ten kosmetyk? Zawiera on kombinację 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, dzięki czemu zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulując skórę do odnowy i regeneracji.

 

Dzięki autorskiej kompozycji surowców, produkt doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji każdego typu skóry, także suchej i problematycznej. W kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i zwęża pory, ogranicza wydzielanie sebum. Działa jak aktywator - przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacji, zwiększając efektywność i przenikalność składników aktywnych. Wyjątkowy kompleks dziesięciu roślin, wykorzystywany od pokoleń w medycynie chińskiej, wyrównuje koloryt cery, zmniejsza istniejące przebarwienia i minimalizuje powstawanie nowych.

 

Jesteś ciekawa jak działa i czy sprawdzi się w Twojej codziennej pielęgnacji? Zajrzyj na stronę www.alkmie.com i przeczytaj o wszystkich jego właściwościach.

 

 

Źródło: PR Alkemie


Kategorie:

Dodaj komentarz