13 May
Noc Muzeów w Kijów.Centrum
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR Kijów.Centrum

 

Noc Muzeów to wydarzenie cieszące się olbrzymią popularnością w całej Polsce.

Kijów.Centrum przygotowuje unikatową wystawę archiwalnych plakatów filmowych, które będą do obejrzenia tylko 17 maja br.

 

Ponadto dla widzów zostały przygotowane wyjątkowe projekcje z wystaw takich jak:

Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku oraz z Musée du Luxembourg w Paryżu, The National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art, które będą dostępne z 6o% rabatem od regularnej ceny biletu .Tylko tego dnia odbędzie się zwiedzanie  wystawy projektorów. To koniecznie trzeba zobaczyć.

  

W programie:

 

- Wystawa archiwalnych plakatów filmowych.

- 19:30 Zwiedzanie  wystawy  projektorów z przewodnikiem.

- 21:00 pokaz : Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku.

 

Widzowie mają okazję przyjrzeć się ostatniemu rozdziałowi kariery malarza, w momencie, gdy zaczął „rzeźbić w kolorze” i gdy powstała jego seria spektakularnych wycinanek. Film pokazuje również zapierający dech w piersiach występ tancerza Baletu Królewskiego – Zenaida Yanowsky’ego – taniec odzwierciedlający kolory, dynamikę i wolność Matisse’owskich wycinanek oraz występ muzyka jazzowego – Courtney Pine’a, który stworzył utwór odwołujący się do złotego wieku Bebopu i jazzu oraz do improwizowanych rytmów, do których Matisse porównywał swój sposób pracy w czasie tworzenia wycinanek.

 

Czas trwania: 98 minut.

 

Zwiastun :

 

 

 

- 23:00  pokaz: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył z Musée du Luxembourg w Paryżu, The National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art   

 

Najpopularniejsi artyści na świecie – choć początkowo słowo „impresjoniści” było określeniem pejoratywnym. Dziś prace Cézanne’a, Moneta, Degasa i innych członków tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionów dolarów. Ale kim naprawdę byli? Dlaczego i jak malowali? Co sprawia, że od tak dawna budzą podziw? Aby pomóc odpowiedzieć na te pytania, twórcom filmu zapewniono dostęp do nowej wielkiej wystawy, która koncentruje się wokół osoby Paula Durand-Ruela – dziewiętnastowiecznego kolekcjonera sztuki, zdeklarowanego orędownika impresjonizmu. Ta wyczekiwana wystawa jest chyba najwszechstronniejszą wystawą impresjonistów, jaka odbyła się do tej pory. Dzięki odważnej decyzji, by wystawić impresjonistów w Nowym Jorku w 1886 roku, Durand-Ruel przedstawił oświeconym bogatym Amerykanom nowoczesne malarstwo francuskie. W ten sposób nie tylko wypełnił wielkie amerykańskie galerie arcydziełami impresjonistów, ale również utrzymał impresjonizm przy życiu, gdy ten stanął w obliczu całkowitej klęski. Film prezentuje dzieła zgromadzone w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.       

 

Czas trwania: 96 minut

 

Zwiastun: 

 

 

 

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

 

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata. Filmy zapraszają do pracowni konserwatorskich, przybliżają techniki malarskie i detale techniczne a także tajniki badania przeszłości legendarnych obrazów. Wszystko to w jakości HD.

 

Bilety na projekcje filmowe 60% tańsze w tą wyjątkową noc. Do nabycia za jedyne 15 zł.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą w Filmowa Cafe.

 

 

Źródło: PR Kijów.Centrum


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl