17 Feb
Zimowe divertimento Sinfonietty Cracovii
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR KBF

 

Już 20 lutego Sinfonietta Cracovia powróci na scenę ICE Kraków.

Centrum Kongresowe otwiera swoje podwoje dla spragnionych koncertowych wrażeń słuchaczy, których Sinfonietta powita wyjątkowym, zimowym – ale i pełnym ognia! – programem.

 

Po przełamaniu pandemicznych lodów Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała spotka się ze swoimi słuchaczami w ICE Kraków. To radosne i długo wyczekiwane spotkanie odbędzie się w zimowej aurze i oprawie, bo dookoła mroźno, lodowo i śnieżnie.

 

Repertuar koncertu skrzy się najwspanialszymi przebojami muzyki klasycznej inspirowanymi urokami zimy: począwszy od fragmentów z Dziadka do orzechów i opracowanego specjalnie na tę okazję na orkiestrę smyczkową Lutego z Pór roku Piotra Czajkowskiego, przez słynną Zimę Antonio Vivaldiego, na pełnej ludowej energii, zakończonej gromkim góralskim zawołaniem Orawie Wojciecha Kilara kończąc. Usłyszymy również wirtuozerskie, napawające optymizmem Divertimento F-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta (jak przystało na okazję – diviertimento to przecież z włoska rozrywka i zabawa) oraz pełną nostalgii, urokliwą Arię z Trzech utworów w dawnym stylu Krzysztofa Pendereckiego.

 

Ta muzyczna przygoda bez wątpienia rozgrzeje zziębnięte serca melomanów – pamiętajmy jednak, że wciąż stąpamy po kruchym lodzie niepewności: bawmy się zatem ostrożnie i zachowaniem najwyższych standardów w zakresie reżimu sanitarnego, aby już niebawem móc, również wspólnie, witać wiosnę.

Czekamy na Państwa z zimowym programem – i gorącymi sercami!

 

Wejściówki do pobrania na portalu Evenea - https://app.evenea.pl/event/zimowe-divertimento/. Koncert odbędzie się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, o godz. 19.00.


WSTĘP WOLNY!


20.02.2021 | 19.00 | ICE Kraków; ul. Marii Konopnickiej 17

 

Wykonawcy

 

Maciej Lulek – skrzypce

Jurek Dybał – dyrygent

Sinfonietta Cracovia

 

Program

 

W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138
A. Vivaldi – Koncert nr 4 f-moll „Zima” z Czterech koncertów skrzypcowych Cztery pory roku 
K. Penderecki – Aria Trzech utworów w dawnym stylu 
P. Czajkowski – Uwertura z Suity baletu Dziadek do Orzechów op. 71a
P. Czajkowski – Walc kwiatów z Suity baletu Dziadek do Orzechów op. 71a
P. Czajkowski – Luty z Pór roku op. 37a (cz. II) w opr. na orkiestrę smyczkową
W. Kilar – Orawa na kameralną orkiestrę smyczkową

 

 

Tekst: Sinfonietta Cracovia. Źródło: PR KBF


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl