09 Jul
Fortepiany Wolności – baśniowy koncert
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR Soundedit

 

Najstarszy łódzki park, to idealna scenografia dla kameralnego, fortepianowego koncertu.

Ogród Spacerowy – bo tak brzmiała jego pierwotna nazwa – powstał w 1840 r. W Białej Altanie (Park Źródliska I) wystąpi Witold Janiak – wybitny łódzki pianista. Zaprezentuje program „Bajeczki z Łodzi i nie tylko”, interpretując melodie bajkowe i baśniowe.

 

Witold Janiak - pianista i organista jazzowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykłada fortepian jazzowy, harmonię i improwizację w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest zdobywcą wielu branżowych nagród, występował z czołówką polskich muzyków, m.in.: Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim, Adamem Rymarzem, Michałem Kobojkiem, Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

 

Bezustannie koncertuje, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wydał sześć autorskich płyt. Artysta jest również autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”. Libretto napisał Krzysztof Galocha, a utwory łączą elementy jazzu i polskiej muzyki ludowej. Brał udział w słynnym projekcie „Koncert na 21 fortepianów”. Dwukrotnie koncertował solo w Sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 

W najbliższą niedzielę (11 lipca) w Parku Źródliska, o godz. 12.00 znakomity łódzki pianista - Witold Janiak zaprezentuje utwory pod wspólnym tytułem: „Bajeczki z Łodzi i nie tylko”. Pianista wykona utwory z bajek: „Miś Uszatek”, „Przygody misia Colargola”, „Akademia Pana Kleksa” i innych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy mają nadzieję, że taki gustowny występ będzie atrakcją dla dzieci i miłym wspomnieniem dla rodziców.

 

Projekt, w którym kameralne, fortepianowe koncerty odbywają się w przestrzeni miejskiej, został zainicjowany przez Festiwal Soundedit w 2018 r. „Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 13. edycji Festiwalu. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa". Zadanie "Fortepiany Wolności" jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

 

Źródło: PR Soundedit 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl